Deel 5 – Bewust kiezen voor jouw pad

Als je mijn eerste blog hebt gelezen en deze hele reeks tot hier hebt gevolgd, dan heb je niet alleen mijn verhaal leren kennen, maar ook mijn proces. Een proces van zoeken, botsen, kiezen, loslaten en opnieuw beginnen.

Lees meer »

Mijn weg naar bewust leven (2016–nu)

Tien jaar geleden, in 2016, was ik 22 jaar.Aan de buitenkant leek mijn leven misschien “veilig”: school afgerond, een vast contract bij de supermarkt, een jobcoach die me vertelde hoe dankbaar ik moest zijn. Maar vanbinnen voelde ik alles behalve dankbaarheid. Ik voelde leegte, onrust en vooral: het diepe weten dat dit niet mijn leven was.

Lees meer »

Moeder worden met TOS: opnieuw leren spreken op peuterniveau

Toen mijn zoon Yusuf begon te praten, merkte ik dat ik opnieuw moest leren praten. Niet als volwassene, niet als professional, maar als moeder van een kind dat net begint met taal. En dat is voor iedereen een proces, maar voor mij als volwassene met TOS soms nóg een stapje ingewikkelder.

Lees meer »

Hoe ziet zo een anders werkend tos brein eruit?

Voor veel mensen is taal iets vanzelfsprekends. Je hoort woorden, begrijpt ze, spreekt ze uit en gaat weer verder. Maar voor mij en voor anderen met een Taalontwikkelingsstoornis (TOS) werkt taal heel anders. Niet slechter, niet dommer, maar anders.

Lees meer »

Wat is een taal ontwikkelingsstoornis?

Voor veel mensen is taal vanzelfsprekend. Ze luisteren, begrijpen, praten en denken zonder erbij stil te staan. Voor mij is dat nooit zo geweest. Ik leef met een Taalontwikkelingsstoornis (TOS) een onzichtbare beperking die jarenlang mijn wereld stil maakte. Vandaag is dat anders. Ik gebruik mijn verhaal, mijn ervaring en mijn stem om anderen te helpen. Dit is mijn weg met TOS.

Lees meer »